چگونه صبح هنگام هوشیار و سر حال شویم؟

نوشته شده در موضوع تازه ها در 14 فوریه 2018
چگونه صبح هنگام هوشیار و سر حال شویم؟

از اینکه هر روز صبح صدای رنجش آور زنگ ساعت را می شنوید متنفرید، هیچ راهی برای اجتناب از آن وجود ندارد؛ مگر بخواهید به جمع بی کارها بپیوندید. حقیقت تلخ این جاست که حتی اگر برنامه ریزی کنید و یا در شیفت عصر هم مشغول به کار شوید باز هم صدای دردآور ساعت شما را آزار خواهد داد.

اما چگونه می توانید صبح ها کاملا از خواب بیدار شوید و هشیاری خود را بدست آورید؛ آن هم درست زمانیکه حاضرید هر چه که داری بدهید تا دو ثانیه بیشتر چشمانتان را روی هم بگذارید… فکر می کنید با ضربه زدن به سر در یک ملاقات رسمی می توانید هشیاری را به خود برگردانید؟ شاید این گزینه چندان مناسب نباشد.

آگاهی از روش های حفظ هشیاری در صبح، نه تنها به شما کمک می کند تا در ساعات اولیه روز خلاق تر باشید، بلکه بازده کاری روزانه را نیز به طور چشمگیری افزایش می دهد.

همین حالا بیدار شو!

فقط بلند شو
بسیاری از افراد تصور می کنند که با ماندن در رخت خواب و چرت های کوتاه زدن قبل از بلند شدن، می توانند خیلی بیشتر خستگی در کنند. اما معمولا این کار نتیجه معکوس در بر خواهد داشت. شاید کمی مشکل به نظر برسد اما سعی کنید همیشه ۵ دقیقه پیش از اینکه ساعت زنگ بزند از رخت خواب بلند شوید.

یک روش دیگر این است که در همان لحظه از جا بلند شوید، چراغ ها را روشن کنید و چشم بندهایتان را باز کنید، سپس برای حداکثر ۵ دقیقه به تخت خود باز گردید. این امر، تغییر از حالت خوابیده به ایستاده را برایتان راحت تر می کند. همچنین با دیدن روشنایی روز، انگیزه بیشتری برای بیدار شدن پیدا می کنید.

دوش آب سرد
زمانی که از تخت بیرون آمدید یک دوش آب سرد بگیرید. شاید قدری غیر منطقی به نظر برسد، اما یک دوش سریع آب خنک شادابی را به شما باز می گرداند و می تواند با چند ساعت خواب برابری کند. حداقلش این است که در شما یک چنین احساسی به وجود می آورد.

سریعا فعالیت کنید
حتی اگر می خواهید روز خود را با آرامش کامل آغاز کنید، باز هم سعی کنید که از همان ساعات آغازین صبح، فعالیت های روزانه خود را شروع کنید. این امر باعث می شود که میزان خلاقیت شما در تمام طول روز افزایش پیدا کند و حس شادابی تا زمانیکه از محل کار به خانه باز می گردید همچنان ادامه پیدا کند.

می توانید پیش از رفتن به محل کار به باشگاه ورزشی بروید، قدری بیلیارد بازی کنید، پیاده روی کنید، و یا امور مربوط به خانه را انجام دهید. شروع فعالیت از ساعات اولیه روز سطح انرژی کلی بدن شما را افزایش می دهد.

کشش و نرمش
زمانی که از تخت خارج شدید، در حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه نرمش کنید. حال چه نرمش شما تمرین های کششی باشند چه فقط بالا و پایین پریدن و ورجه وورجه.

مصرف غذای مناسب
شاید قبلا هم شنیده باشید که رمز شروع یک روز خوشایند در میل کردن صبحانه نهفته شده است. سعی کنید برای صبحانه از غذاهای سالم نظیر غلات و میوه جات استفاده کنید. آب میوه، شیر و یا قهوه بنوشید، و یا از مکمل های انرژی زا استفاده کنید. میوه، سبزی و غلات می توانند انرژی لازم برای قسمت اعظم روز را برایتان فراهم آورند.

سعی کنید تا آنجایی که می توانید از خوردن مواد و غذاهای چرب پرهیز کنید. در غیر اینصورت به اندازه همان مقدار کره و شکلاتی که بر روی نان می گذارید احساس سنگینی خواهید کرد. گوشت بیش از اندازه هم برای وعده صبح چندان مناسب نمی باشد.

آماده بودن

مصرف کافئین
می توانید از راههای سنتی هم استفاده کنید. یک لیوان چای و یا قهوه غلیظ میل کنید. کافئین بیش از اندازه، ممکن است شما را در ساعات میانی روز خسته کند، اما راه حل آنی مصرف قهوه است.

خواب کافی
شما اگر بدانید که خواب راحت شبانه تا چه حد می تواند مفید باشد، تعجب خواهید کرد. اما منظور ما این نیست که در حد افراطی این کار را انجام دهید. خواب زیاد هم خوب نیست و عواقب خود را دارد. تا زمانی که ۶ تا ۸ ساعت در شب ( و یا روز، اگر نگهبان شیفت شب هستید) به راحتی استراحت کنید، روزها آماده تر می شوید و در هشیاری کامل به سر خواهید برد.

مصرف ویتامین ها
ویتامین نه تنها به شما کمک می کند تا بیمار نشوید، بلکه در ساعات اولیه روز شما را پر انرژی می سازد. از مولتی ویتامین ها استفاده کنید تا تمام ویتامین ها ( از A تا Zinc) را به بدن خود برسانید. دسته ویتامین های گروه B نیز برایتان مفید خواهند بود. همچنین به جای مصرف قرص، می توانید از چای درخت جنسان هم استفاده کنید.

موزیک
اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل به گوش دادن اخبار، و یا موزیک از مسیر خانه تا محل کار را دارند، فقط کافی است قدری صدای آنرا بلندتر کنید. البته شاید با آهنگ های موزارت این احساس در شما به وجود نیاید، اما به هر حال هدف شما بیدار شدن و رفع کسالت صبحگاهی است.

استفاده از پله ها
آیا یادتان می آید که در روزهای ابتدایی سال به خودتان قول داده بودید که هر کاری برای حفظ تناسب اندام انجام خواهید داد؟ بنابراین برای استفاده از پله ها ۲ دلیل کاملا منطقی در دست دارید. پس به جای استفاده از آسانسور مسیر پله ها را به سمت دفتر کار خود طی کنید. گذشتن از چند سری پله، خون شما را به گردش در آورده و باعث سوزاندن چربی های اضافه بدن نیز می شود. (درست مثل صبحانه سالمی که خوردید)

من به خوبی می دانم که از خواب بیدار شدن در صبح زود، کار دشواری است. اما چه بخواهید چه نخواهید باید دیر یا زود با آن روبرو شوید. شادابی و نشاط ابتدایی میتواند شما را تا پایان روز هشیار و سرحال نگه دارد. بنابراین باید آنرا به خوبی شروع کنید:

با خلاقیت کامل و سرشار از انرژی.

Article source: http://www.mardoman.net/life/morning

چراغ خواب

 

نتایج جستجو خواب
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی جدیدترین مجموعه آموزش کامل زبان انگلیسی در خواب - اورجینال خرید اینترنتی پکیج آموزش کامل زبان فرانسوی در خواب وسفر - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان انگلیسی در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی Sleep English - آموزش زبان در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     

آموزش زبان انگلیسی در خواب

باقابلیت تشخیص کلمات تلفظ شده توسط کاربر

آموزش زبان انگلیسی در خواب

Sleep English - آموزش زبان در خواب

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی آموزش زبان در خواب(دیگر یادگیری زبان انگلیسی دشوار نخواهدبود) - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان در خواب به کمک ضمیر ناخوداگاه - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی آشنایی با عکاسی از اتاق خواب خرید اینترنتی هم استراحت کنید هم زبان یاد بگیرید(به کمک ضمیر ناخودآگاه درخواب انگلیسی بیاموزید!) - جدید و دارای گارانتی
     

آموزش زبان در خواب

آموزش زبان در خواب به کمک ضمیر ناخوداگاه

این دوره نحوه عکاسی از اتاق خواب را آموزش می دهد. در این آموزش تص...

به کمک ضمیر ناخودآگاه درخواب انگلیسی بیاموزید!

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی چراغ خواب موزیکال طرح ستاره Star Master – اصل – دارای گارانتی مرجوع خرید اینترنتی آموزش زبان در خواب به کمک ضمیر ناخوداگاه - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان در خواب(دیگر یادگیری زبان انگلیسی دشوار نخواهدبود) - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی کیسه خواب آمریکایی – اصل – دارای گارانتی مرجوع
     

چراغ خواب موزیکال یک هدیه مناسب و یک دکور جدید چند منظوره

آموزش زبان در خواب به کمک ضمیر ناخوداگاه

آموزش زبان در خواب

کیسه خوابی آمریکایی با طراحی عالی جهت راحتی و نرم و سبک با loft بلند و ضد حساسیت

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی Sleep English - آموزش زبان در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان انگلیسی در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی کاملترین مجموعه تعبیر خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی یادگیری زبان انگلیسی در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     

Sleep English - آموزش زبان در خواب

آموزش زبان انگلیسی در خواب

کاملترین مجموعه تعبیر خواب

تکنولوژی جدید ، یادگیری سریع

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی پکیج ایتالیایی درخواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی بسته یادگیری زبان انگلیســـــــی درخواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان چینی درخواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان عربی درخواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     

همراه با گارانتی محصول

همراه باگارانتـــــی

همراه با گارانتی محصول

همراه با گارانتی محصول

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی Sleep English - آموزش زبان در خواب - جدید و کامل - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان در خواب(دیگر یادگیری زبان انگلیسی دشوار نخواهدبود) - جدید و کامل - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان در خواب به کمک ضمیر ناخوداگاه - جدید و کامل - اورجینال خرید اینترنتی هم استراحت کنید هم زبان یاد بگیرید(به کمک ضمیر ناخودآگاه درخواب انگلیسی بیاموزید!) - جدید و کامل - اورجینال
     

Sleep English - آموزش زبان در خواب

آموزش زبان در خواب

آموزش زبان در خواب به کمک ضمیر ناخوداگاه

به کمک ضمیر ناخودآگاه درخواب انگلیسی بیاموزید!

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی آموزش زبان انگلیسی در خواب و رویا - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی Sleep English - آموزش زبان در خواب(یادگیری آسان زبان انگلیسی) - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان در خواب به کمک ضمیر ناخوداگاه - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی ژورنال دکوراسیون داخلی ، اتاق بچه ، اتاق خواب ، آشپزخانه ، هتل و رستوران و پرده - جدید - اورجینال
     

توسط ضمیر نا خودآگاه

Sleep English - آموزش زبان در خواب

آموزش زبان در خواب

پنج حلقه Cd + یک Dvd
چهل مجله برتر دکوراسیون

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی عربی درخواب+Rosetta Stone Arabic - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی عربی درخواب+Rosetta Stone Arabic - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی روسی درخواب+Rosetta Stone Russian - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی ژاپنی درخواب+Roseta Stone Japanese - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     

کاملترین تست های صوتی وتصویری جهت آموزش گرامر به صورت یادگیری

کاملترین تست های صوتی وتصویری جهت آموزش گرامر به صورت یادگیری

روسی درخواب وسفر210 درس 450 ساعت آموزش وبیش از8000تصویردر4سی دی

ژاپنی درخواب وسفر210درس،450ساعت آموزش بیش از8000تصویردر4 سی دی

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی ایتالیایی درخواب+Rosetta Stone Italian - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی زبان آلمانی در خواب و سفر - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی تعبیر خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال خرید اینترنتی جدیدترین مجموعه آموزش کامل زبان انگلیسی در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     

ایتالیایی درخواب+Rosetta Stone Italian-یادگیری درخواب وسفر250درس450ساعت در4سی دی

یادگیری زبان آلمانی در خواب و سفر

خرید تعبیر خواب/اورجینال

آموزش زبان انگلیسی در خواب

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
خرید اینترنتی پکیج آموزش کامل زبان فرانسوی در خواب وسفر - جدید و دارای گارانتی خرید اینترنتی آموزش زبان چینی درخواب - جدید و کامل - اورجینال خرید اینترنتی آموزش زبان عربی درخواب - جدید و کامل - اورجینال خرید اینترنتی بسته یادگیری زبان انگلیســـــــی درخواب - جدید و کامل - اورجینال
     

باقابلیت تشخیص کلمات تلفظ شده توسط کاربر

همراه با گارانتی محصول

همراه با گارانتی محصول

همراه باگارانتـــــی

     

  صفحه:

 
1 2 3 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code